O gospodarce w Cottbus


wpisany przez redaktor | piątek, 29 marca 2013 08:52 |


14 grudnia, kilka dni po wizycie w Berlinie, burmistrz Bartłomiej Bartczak wziął udział w kolejnej konferencji gospodarczej, tym razem w Cottbus.
 
 Organizatorem spotkania było Businness-Netz Brandenburg/Polen, a całość odbyła się w Industrie und Handelskammer w Cottbus. Na konferencji można było zapoznać się z doświadczeniami przedstawicieli niemieckich i polskich firm, które prowadzą swoją działalność poza granicami kraju. Naszych zachodnich sąsiadów reprezentowały przedsiębiorstwa z Frankfurtu nad Odrą, Berlina, Cottbus, Werben, Peitz, Drezna, Guben i Poczdamu. Oczywiście były tam też firmy polskie z Białogardu, Warszawy, Poznania, a także z Gubina. Mowa tutaj o przedsiębiorstwie TERRA Adama Albinowskiego.
 
Cieszę się, że był tutaj pan Albinowski, reprezentant Gubina - mówi B. Bartczak. - Podobne konferencje wyrabiają nowe kontakty, nowych partnerów i stwarzają nowy rynek zbytu, co jest konieczne do rozwoju firmy. Mam nadzieję, że w przyszłości więcej gubińskich przedsiębiorców będzie korzystało z podobnych okazji.
 
Wszyscy uczestnicy otrzymali dwujęzyczny folder, w którym przedstawione są wszystkie firmy biorące udział w konferencji. Jest to ciekawy bonus, gdyż nie od dziś wiadomo, że dobra reklama jest dźwignią handlu.