Oferta dla przedsiębiorców miasta Gubin


wpisany przez redaktor | środa, 27 marca 2013 11:47 |


Dukat Miejski to akcja skierowana na promocję turystyczną miasta i jego atrakcji. Z powodzeniem od kilku lat podobne akcje funkcjonują w kilkudziesięciu miastach w Polsce. Niektóre z nich powtarzane są już po raz trzeci.

Z okazji 775-lecia lokacji miasta razem z Urzędem Miejskim w Gubinie postanowiliśmy zorganizować akcję podobną do wcześniejszych. Wyciągnęliśmy wnioski z naszych poprzednich emisji i polepszyliśmy warunki współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami.

Akcja rozpocznie się 29 sierpnia 2009 roku podczas koncertu na pożegnanie lata i potrwa aż do końca 2010 roku. Żeton będzie wykonany w mosiądzu o wymiarze 30mm w nakładzie tylko 7.500 sztuk – nominał żetonu wyniesie 6 Gubinek.

Co należy wiedzieć o Dukacie Miejskim:

Ogólnym zamysłem akcji jest stworzenie „monety lokalnej”, którą będzie można obracać jak normalnymi złotówkami. W praktyce wygląda to tak, że Klient który został poinformowany o możliwości otrzymania reszty w Dukatach Miejskich prawie zawsze zatrzymuje monetę jako pamiątkę turystyczną lub ciekawy prezent dla swoich bliskich.


Planowany bardzo niski nakład Dukata Miejskiego wynoszący 7.500 jest jego dodatkowym atutem, ponieważ szybko stanie się on poszukiwanym walorem numizmatycznym, a Agenci nie będą mieli żadnego problemu z jego dystrybucją. Taki sam nakład wprowadziliśmy do obiegu w Nakle nad Notecią i po upływie dwóch tygodni u większości Agentów nie było już żetonów.

 

Zaproszenie do współpracy:

Karkonoski Dom Numizmatyczny w porozumieniu z Urzędem Miejskim w Gubinie zaprasza punkty handlowe, gastronomiczne oraz usługowe do współpracy w ramach akcji Dukata Miejskiego.

Ideą akcji jest to, aby żetony były w powszechnym obiegu stając się formą pieniądza lokalnego.
Akcja rozpocznie się 29 sierpnia 2009r. i będzie obowiązywać aż do końca 2010 roku. W tym czasie punkty uczestniczące w akcji zobowiązują się honorować żetony zgodnie z zasadą 6 Gubinek równowartych 6 zł. Oznacza to, że punkt może zaproponować Kupującemu wydanie reszty w dukatach jak i przyjąć 6 Gubinek jako równowartość 6 zł.

Urząd Miejski w Gubinie przed rozpoczęciem akcji, a także w jej pierwszych dniach zajmie się promocją 6 Gubinek w zakresie plakatowania miasta, druku ulotek informacyjnych oraz promocji na stronie internetowej miasta www.gubin.pl na stronie Organizatora www.dukatmiejski.pl, a także w lokalnych mediach.

 

Agent nabywa Dukaty w cenie 6,00 zł brutto (4,92zł netto). Wymierną korzyścią dla Agenta jest co dziesiąty żeton sprzedawany mu w cenie 1gr.

Proponujemy także dukaty w ozdobnych blistrach, cena dla agenta wynosi 15 zł brutto.

 

Żetony nie podlegają zwrotowi po zakończeniu akcji jednak w dalszym ciągu z powodzeniem mogą funkcjonować jako doskonała pamiątka turystyczna.

 

Korzyści z przystąpienia do akcji Dukata Miejskiego:

Największą korzyścią z uczestnictwa w akcji jest promocja punktów oraz zadowolony Klient, który w pozytywny sposób zapamięta punkt gdzie nabył Dukata Miejskiego.


Wymierne korzyści przystąpienia do akcji:

  • Co dziesiąty żeton zakupiony w naszej firmie otrzymują Państwo w cenie 1 gr – stanowi to równowartość 10% upustu. Agent nie może zwróć zakupionych żetonów do Organizatora, natomiast na jego dystrybucję ma czas aż do 31 grudnia 2010 roku – taki zapis w umowie umożliwia udostępnienie marży dla Agenta.

  • Faktura za zakupione żetony stanowi dla Państwa koszt uzyskania przychodu, ponieważ wszystkie sposoby jego dystrybucji służą promocji i reklamie Państwa firmy. Żetony mogą być wydawane na zasadzie reszty za zakupione towary lub usługi, mogą Państwo wymieniać je na 6 zł nie pobierając za to żadnych opłat bądź wydawać je w formie prezentu.

  • Żetony są dla państwa kosztem, a ich cena zawiera 22% VAT-u, co daje możliwość odliczenia podatku VAT oraz podatku dochodowego.

  • Zyskują Państwo darmową promocję punktu na plakatach, ulotkach reklamowych oraz na stronach internetowych Miasta Gubin www.gubin.pl i Organizatora www.dukatmiejski.pl

  • Podniosą Państwo również obroty firmy, ponieważ dukata można otrzymać przede wszystkim jako resztę za zakupione towary lub usługi.

Na wszelkie inne pytanie z chęcią odpowiemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 18:00 pod numerem telefonu (75) 75-254-03, bądź pod adresem agnieszka.ludkiewicz@dukatmiejski.pl

 

 

Zapraszamy także na naszą stronę internetową www.dukatmiejski.pl

 

 

Pozdrawiam,

Agnieszka Ludkiewicz
Zespół Karkonoskiego Domu Numizmatycznego

 

 

 

Informacje, które należy przygotować w celu podpisania umowy:

 

Nazwa firmy:..........................................................................................................................................

Ulica:......................................................................................................................................................

Kod pocztowy:.......................................................................................................................................

Miasto:....................................................................................................................................................

NIP: .......................................................................................................................................................

Nazwa firmy do wyświetlania na stronach www oraz plakatach:..........................................................

Numer telefonu kontaktowego:..............................................................................................................

Adres mailowy:......................................................................................................................................

Chęć zakupu maksymalnie następującej ilości żetonów:.......................................................................