Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna zlokalizowana jest w centrum Europy, w zachodniej Polsce, wzdłuż granicy polsko-niemieckiej. Tereny strefy położone są w trzech zachodnich województwach Polski: lubuskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim, począwszy od Goleniowa i Karlina na północy, aż po Lubsko i Bytom Odrzański na południu. Pozwala to na wykorzystanie potencjału gospodarczego i turystycznego niemal całej zachodniej Polski. W zasięgu strefy znajdują się największe miasta regionu: Poznań, Szczecin, Gorzów Wlkp. i Zielona Góra, ważne centra przemysłowo-handlowe.

Dojazd do podstref zapewnia dobrze rozwinięta sieć dróg międzynarodowych i krajowych, między innymi autostrada A2, linia kolejowa Paryż-Berlin-Warszawa-Moskwa oraz bliskość drogowych i kolejowych przejść granicznych. Inwestorzy mają również możliwość skorzystania z niedalekich portów lotniczych.

K-S SSE została utworzona w roku 1997 na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów początkowo na 20 lat, jednak dzięki korzystnym zmianom legislacyjnym będzie działała do roku 2020.

W zależności od województwa, inwestorzy mogą skorzystać z ulg podatkowych w wymiarze od czterdziestu do nawet siedemdziesięciu procent wartości inwestycji, co stanowi najwyższy wymiar pomocy publicznej oferowanej przedsiębiorcom przez rząd Polski, dlatego Kostrzyńsko-Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się stref ekonomicznych w Polsce.

Dodatkowym atutem Spółki zarządzającej Strefą jest kompetentna wysoko wykwalifikowana obsługa. Zapewniamy wsparcie profesjonalnego zespołu pracowników na każdym etapie realizacji projektu inwestycyjnego. Doradcy wspierają inwestora zarówno w zakresie doboru odpowiedniej lokalizacji, jaki i w obszarze formalno-prawnym oraz udzielają odpowiedzi na wszelkie pytania. Zapraszamy do współpracy!

ul. Orła Białego 22
66-470 Kostrzyn nad Odrą
POLAND

Tel.: +48 95 721 98 00
Fax: +48 95 752 41 67

e-mail: info@kssse.pl
www.kssse.pl